SORLANDETS KANINAVLSLAG

Høstutstilling 2014

Her kommer resultater fra vår utstilling lørdag 15.november! 

Dommere: Johnny Lyshaug og Thormod Saue 


1. Bente S. Torland, Angora-Hvit rødøyd 380,5 poeng
2. Espen Klepaker, Dvergvedder-Viltgrå 380,5 poeng
3. Espen Klepaker, Belgisk Hare-Viltrød 380,5 poeng
4. Reidar Eikeland, Alaska 380 poeng
5. Magne Steinarsrud, Thyringer 379,5 poeng
6. Terje Engh, Dvegvedder-viltgrå 379 poeng
7. Siw Kvam, New Zealand Red 378,5 poeng
8. Nils Per Igland, Liten Havana 377,5 poeng
9. Tore Askeland, Tan-svart 283,5 poeng
10. Marianne Wernersen, Bourgogne 282,5 poeng
11. Ole Fredrik Haukeli Wilhelmsen, Fransk Vedder-Viltgrå 282 poeng
12. Bente S. Torland, Angora-svart 95 poeng
13. Ole Fredrik Haukeli Wilhelmsen, Dvergvedder-Viltgrå 95 poeng
14. Otto Torland, Dverghare-Viltgrå 281 poeng
15. Kristine Haukeli Wilhelmsen, Liten Tysk Vedder-Viltgrå/Jerngrå 281 poeng
16. Nils Per Igland, Thyringer 94,5 poeng
17. Ole Fredrik Haukeli Wilhelmsen, Liten Tysk Vedder- Jerngrå 94 poeng
18. Marianne Wernersen, Liten Tysk Vedder-Kappetegnet Viltgrå 94 poeng
19. Bente S. Torland, Angora-viltgrå 94 poeng
20. Ole Fredrik Haukeli Wilhelmsen, Fransk Vedder-Kappetegnet viltgrå 94 poeng
21. Roy Wilhelmsen, Liten Tysk Vedder-Viltgrå 94 poeng
22. Kristine Haukeli Wilhelmsen, Fransk Vedder-Viltgrå 94 poeng
23. David Gundersen, Trønder 277,5 poeng
24. Otto Torland, Dveghare-viltbrun 93,5 poeng
25. Kristina Kvam, Dvergvedder-Viltgrå 93,5 poeng
26. Ingunn Gundersen, Fransk Vedder-Viltgrå 93 poeng
27. Kristine Haukeli Wilhelmsen, Dvergvedder-Viltgrå 93 poeng
28. Andreas Gundersen, Dvergvedder-Viltgul 92,5 poeng
29. David Gundersen, Stor Sølv-viltgrå 92 poeng
30. Andreas Gundersen, Dvergvedder-Viltgrå 91,5 poeng
31. Hilde Haukeli, Angora-Viltgrå 91 poeng

Best In Show: 
Dvergvedder Viltgrå 1.0 med 95,5 poeng til Terje Engh
Best i Motsatt: 
Dvergvedder Viltgrå 0,1 med 95,5 poeng til Espen Klepaker

Høstutstilling 2013

Årets høstutstilling ble holdt 23. November på Mykland. Det var påmeldt rundt 130 kaniner, og dommerne var Svein Clausen og Tormod Saue. Vi valgte å sette opp utstillingsbur siden lokalet var stort nok, og det ble triveligere for publikum. 

Best In Show ble Angora hvit r.ø til Bente S. Torland

Best I Motsatt ble Hermelin hvit r.ø til Terje Engh! 

Takk til alle som kom, vi ønsker velkommen til neste år også!

 Resultatliste:

1. Bente S. Torland, Angora hvit r.ø, 381 p

2. Terje Engh, Hermlin hvit r.ø, 381 p

3. Magne Steinarsrud, Thyringer, 380 p

4. Terje Engh, Dvergvedder viltgrå, 380 p

5. Ingunn Gundersen, Fransk Vedder Viltgrå, 285 p

6. Tore Askeland, Tan svart, 284 p

7. Tore Askeland, Liten Havanna, 284 p

8. Nils Per Igland, Thyringer, 284 p

9. Siw Kvam, New Zealand Red, 378 p

10. Pål Kenneth SIrris, Dvergvedder viltgrå, 284 p

11. Arne Bjørntvedt, Stor Sølv viltgrå, 283 p

12. Nils Per Igland, Liten Havanna, 283 p

13. Otto Torland, Sachsengold, 283

14. Otto Torland, Dverghare viltgrå, 95 p 

15. Kristine Haukeli Wilhelmsen, Liten Tysk Vedder. viltgrå, 95 p

16. Kristina Kvam, Dvergvedder viltgrå, 374 p

17. David Gundersen, Hvit Land, 280 p

18. Ole Fredrik Haukeli Wilhelmsen, Fransk vedder viltgrå, 94,5 p

19. Ole Fredrik haukeli Wilhelmsen, Liten Tysk Vedder jerngrå, 94,5

20. Arne Bjørntvedt, Stor Sølv svart, 94 p

21. Kristine Haukeli Wilhelmsen, Dvergvedder viltgrå, 94 p

22. Andreas Gundersen, Dvergvedder viltgrå, 279 p

23. Roy Wilhelmsen, Fransk Vedder viltgrå, 93,5 p

24. David Gundersen, Stor Sølv viltgrå, 93

 

Bilder fra dagen kan sees under "bilder" 

Kasseutstilling 2011

Vi hadde kasseutstilling 26.11 på Skiftenes, utenfor Grimstad. Det var påmeldt 92 dyr, og vi fikk besøk av Gullik Klepaker og Johnny Lyshaug som dømte for oss. Tusen takk for som var med, håper vi sees til neste år også! :)

Best in Show gikk til Bente S. Torland sin Angora Hvit R.Ø som fikk 95,5 poeng. Den kjempet mot en Rex og en Thyringer som fikk samme poengsum, men gikk av med seieren. Gratulerer Bente!  

Resultatlista: 

1 Bente S. Torland Sørlandets KAL 1,3 Angora - Hvit Rødøyd 380,5 poeng
2 Henrik Erlandsen Sørlandets KAL 1,2 Rex - Castor 285,5 poeng
3 Terje Engh Grenland KAL 1,3 Dvergvedder - Viltgrå 380 poeng
4 Nils Per Igland Sørlandets KAL 1,3 Thyringer 379,5 poeng
5 Siw Kvam Sørlandets KAL 1,2 New Zealand Red 284 poeng
6 Tore Askeland Sørlandets KAL 2,1 Liten Havana 284 poeng
7 Terje Engh Grenland KAL 2,1 Hermelin - Hvit Rødøyd 284 poeng
8 Tore Askeland Sørlandets KAL 1,3 Perle Ekorn 377,5 poeng
9 Bente S. Torland Sørlandets KAL 1,3 Sachsengold 377 poeng
10 Nils Per Igland Sørlandets KAL 1,2 Liten Havana 282,5 poeng
11 Marianne Wernersen Sørlandets KAL 1,2 Bourgogne 281,5 poeng
12 Bente S. Torland Sørlandets KAL 0,3 Angora - Svart 280,5 poeng
13 David Gundersen Sørlandets KAL 0,1 Belgisk Kjempe - Viltgrå 94,5 poeng
14 Kristina Kvam Sørlandets KAL 1,0 Dvergvedder Jr - Viltgrå 94 poeng
15 Nils Per Igland Sørlandets KAL 1,0 Liten Sølv - Blå 93,5 poeng
16 Andreas Gundersen Jr Sørlandets KAL 0,1 Stor Sølv - Svart 93 poeng
17 David Gundersen Sørlandets KAL 0,1 Stor Sølv - Svart 93 poeng
18 Henrik Erlandsen Sørlandets KAL 0,1 Dvergvedder - Viltgrå 93 poeng
19 Kristina Kvam Sørlandets KAL 0,1 Dvergvedder - Gulrød
(Bourgogne)
Jr 91,5 poeng
20 Marianne Wernersen Sørlandets KAL 1,0 Dvergvedder - Gulrød
(Bourgogne)
1 Bente S. Torland Sørlandets KAL 1,3 Angora - Hvit Rødøyd 380,5 poeng
2 Henrik Erlandsen Sørlandets KAL 1,2 Rex - Castor 285,5 poeng
3 Terje Engh Grenland KAL 1,3 Dvergvedder - Viltgrå 380 poeng
4 Nils Per Igland Sørlandets KAL 1,3 Thyringer 379,5 poeng
5 Siw Kvam Sørlandets KAL 1,2 New Zealand Red 284 poeng
6 Tore Askeland Sørlandets KAL 2,1 Liten Havana 284 poeng
7 Terje Engh Grenland KAL 2,1 Hermelin - Hvit Rødøyd 284 poeng
8 Tore Askeland Sørlandets KAL 1,3 Perle Ekorn 377,5 poeng
9 Bente S. Torland Sørlandets KAL 1,3 Sachsengold 377 poeng
10 Nils Per Igland Sørlandets KAL 1,2 Liten Havana 282,5 poeng
11 Marianne Wernersen Sørlandets KAL 1,2 Bourgogne 281,5 poeng
12 Bente S. Torland Sørlandets KAL 0,3 Angora - Svart 280,5 poeng
13 David Gundersen Sørlandets KAL 0,1 Belgisk Kjempe - Viltgrå 94,5 poeng
14 Kristina Kvam Sørlandets KAL 1,0 Dvergvedder Jr - Viltgrå 94 poeng
15 Nils Per Igland Sørlandets KAL 1,0 Liten Sølv - Blå 93,5 poeng
16 Andreas Gundersen Jr Sørlandets KAL 0,1 Stor Sølv - Svart 93 poeng
17 David Gundersen Sørlandets KAL 0,1 Stor Sølv - Svart 93 poeng
18 Henrik Erlandsen Sørlandets KAL 0,1 Dvergvedder - Viltgrå 93 poeng
19 Kristina Kvam Sørlandets KAL 0,1 Dvergvedder - Gulrød
(Bourgogne)
Jr 91,5 poeng
20 Marianne Wernersen Sørlandets KAL 1,0 Dvergvedder - Gulrød
(Bourgogne)

1 Bente S. Torland Sørlandets KAL 1,3 Angora - Hvit Rødøyd 380,5 poeng

2 Henrik Erlandsen Sørlandets KAL 1,2 Rex - Castor 285,5 poeng

3 Terje Engh Grenland KAL 1,3 Dvergvedder - Viltgrå 380 poeng

4 Nils Per Igland Sørlandets KAL 1,3 Thyringer 379,5 poeng

4 Nils Per Igland Sørlandets KAL 1,3 Thyringer 379,5 poeng

5 Siw Kvam Sørlandets KAL 1,2 New Zealand Red 284 poeng

6 Tore Askeland Sørlandets KAL 2,1 Liten Havana 284 poeng

7 Terje Engh Grenland KAL 2,1 Hermelin - Hvit Rødøyd 284 poeng

8 Tore Askeland Sørlandets KAL 1,3 Perle Ekorn 377,5 poeng

9 Bente S. Torland Sørlandets KAL 1,3 Sachsengold 377 poeng

10 Nils Per Igland Sørlandets KAL 1,2 Liten Havana 282,5 poeng

11 Marianne Wernersen Sørlandets KAL 1,2 Bourgogne 281,5 poeng

12 Bente S. Torland Sørlandets KAL 0,3 Angora - Svart 280,5 poeng

13 David Gundersen Sørlandets KAL 0,1 Belgisk Kjempe - Viltgrå 94,5 poeng

14 Kristina Kvam Sørlandets KAL 1,0 Dvergvedder  - Viltgrå 94 poeng

15 Nils Per Igland Sørlandets KAL 1,0 Liten Sølv - Blå 93,5 poeng

16 Andreas Gundersen Jr Sørlandets KAL 0,1 Stor Sølv - Svart 93 poeng 

17 David Gundersen Sørlandets KAL 0,1 Stor Sølv - Svart 93 poeng

 

19 Kristina Kvam Sørlandets KAL 0,1 Dvergved